Przedszkole w Lusowie istnieje od 1985 roku.

Jest to placówka dwuoddziałowa. Przedszkole jest położone malowniczo, nad jeziorem. Zajmuje budynek wolnostojący , otoczony pięknym ogrodem. Obok budynku przedszkola znajduje się bezpieczny i dobrze wyposażony w urządzenia rekreacyjno- sportowe plac zabaw. W budynku są dwie sale dydaktyczne, przestronne, funkcjonalne i bezpiecznie urządzone, stosownie do potrzeb rozwojowych wychowanków.

To placówka, w której panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Opiekę nad dziećmi sprawuje kompetentna kadra pedagogiczna. Nauczyciele to doświadczeni pedagodzy, o doskonałym przygotowaniu zawodowym, stale podnoszący swoje kwalifikacje.

Prace z dzieckiem rozpoczynamy od poznania jego rozwoju.

Dziecko w naszym przedszkolu ma doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności, rozwijania zainteresowań i zaspakajania potrzeb. Przygotowujemy bogaty kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek, organizujemy systematycznie zajęcia otwarte dla rodziców, uroczystości przedszkolne z udziałem rodziców i dziadków dzieci, wspaniałe zabawy z okazji Dnia Dziecka, Biwak dla dzieci 5-letnich, wycieczki do różnych ciekawych miejsc, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Poprzez współpracę z różnymi instytucjami kulturalnymi wprowadzamy dzieci w świat kultury i nauki. Jesteśmy otwarci na środowisko, w którym funkcjonujemy. Korzystamy z zaproszeń do udziału w konkursach i przeglądach urządzanych przez innych.

Zaplecze dydaktyczne

Każda grupa ma do dyspozycji dużą i dobrze wyposażoną salę do zajęć i zabaw (w każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw i kąciki tematyczne (stoły i krzesełka dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci).Przy każdej z sal znajduje się łazienka.

W przedszkolu dysponujemy nowoczesną kuchnią, w której przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki.